برگ های پاییز - قسمت 4

شرکت جدید، به پیشنهاد مدیر عامل و با تصویب هیات مدیره، خریداری شده بود. رامین، با تحقیق در مورد شرکت های کوچک و تاثیر گذار در صنعت گردشگری، این واحد را به عنوان فعال ترین آژانس هواپیمایی و مجری تورهای گردشگری داخلی و خارجی، انتخاب کرد. برای خرید شرکت، مناسب ترین زمان، یعنی پایان مهر ماه را، برگزید و در طی این مدت، اطلاعات خود، در رابطه با: شرکت، مدیران، میزان بدهی و وام و روابط مالی آن را، تکمیل نمود. زمان تعیین شده، مصادف با گرانی و افزایش تورم و ارز گردید. پیشنهاد خرید شرکت، با استقبال مالک آن مواجه و انجام معامله در یک جلسه ی یک ساعته به پایان رسید اما به علت مسافرت خانم کمالی، در هنگام عقد قرار داد، نام رامین به عنوان خریدار در اسناد خرید و مدارک ثبتی، درج گردید. سه روز قبل، رامین، جهت انجام امور نقل و انتقال و تحویل شرکت، رسما آقای داود شاه بیتی را معرفی نمود و امروز، بدون اطلاع قبلی، تصمیم به بازدید از شرکت «سیمران» گرفته بود.

دفتر شرکت سیمران، در ساختمان آبیِ خیابان میرداماد، قرار داشت. فروشگاه تجاری طبقه هم کف و آپارتمان اداری طبقه اول، در مالکیت شرکت سیمران بود. تراب، اتومبیل را بالاتر از شرکت پارک نمود و پیاده به دنبال رئیس اش روانه شد. رامین، با نگاهی دقیق به نمای ساختمان، آن را ساده و معمولی دید و اولین تصمیم را، تغییر آن دانست. تراب در راه پله ی ورودی ایستاد و رامین به تنهایی وارد طبقه ی همکف، یا همان آژانس هواپیمایی، گردید. ظاهرا تمامی پرسنل، به انجام کارهای مراجعین مشغول بودند اما با این حال صدای آرام زنی را شنید:

-         خوش آمدید. بفرمایید

گوینده، زنی حدودا 50ساله با چهره ای مهربان و متبسم بود که در وسط نیم دایره یِ پیشخوان فروش، ایستاده بود. رامین، مشاهده کرد که اکثر پرسنل جوان شرکت، جهت انجام پاره ای از کارها، به وی مراجعه می کنند و زن، در کمال آرامش، پاسخگوی آنان می باشد. بر روی صندلی جلوی زن نشست و چند لحظه ای، منتظر ماند. زن که نامش بر روی نامیک روی میز دیده میشد، خانم «ایرن پییرخانیان»ب ود که بسیار مسلط نشان می داد. ایرن، با لبخند رو به رامین کرد و گفت:

-         آقای عزیز، من در خدمت شما هستم!

-         خانم پی یرخانیان! من برای کسب راهنمایی، مزاحم شما شدم.

-         خواهش می کنم! گویا قبلا، جناب عالی را زیارت کرده ام؟

-         بله ... من، سال گذشته برای شرکت در نمایشگاه کلن آلمان، مزاحم شما شدم

-         اوه بله، نمایشگاه کلن که از تاریخ 12 - 6 سپتامبر برگزار میشه. خوش وقتم که حضرت عالی را دوباره ملاقات می کنم!

-         خواهش می کنم! من اطلاعاتی در مورد پروازهای ژانویه به وین می خواستم.

-         بله ... چه اطلاعاتی مورد نظر شماست؟ ببینید! اکثر شرکت های هواپیمایی نظیر کی ال ام ، لوفت هانزا، بریتیش، امارات و غیره، در این ایام پروازهای مستقیم به وین دارند و البته هواپیمایی هما!

-         شما خودتان، چه ایرلاینی را پیشنهاد می کنید!

-         من  KLM را ترجیح می دهم. چون قیمت مناسبی دارد و از لحاظ خدمات هم شرکت مطلوبی است اما با توجه به کوتاه بودن مسیر، مناسب ترین گزینه برای شما هما است.

-         هما! ... یعنی هم ما! قابل قیاس با ایرلاین های جهانی است!

-         بله، هما دارای ماهرترین خلبان هاست و سرویس خدماتی آن مانند «وی آی پی» و «سی آی پی» مورد رضایت اکثر مشتریانش است! ضمنا، شما خیلی زود برای ژانویه اقدام کرده اید! حداقل، یک هفته ی دیگر، نرخ ایرلاین ها اعلام خواهد شد.

-         از راهنمایی شما، متشکرم. لطفا کارت خودتون را مرحمت می فرمایید.

با دریافت کارت خانم پییرخانیان، تشکر کرده و قصد خروج داشت، اما تلفن همراه او زنگ زد، منشی اش، خانم نازی افشار، پشت خط بود:

-         سلام قربان، از سازمان میراث تماس گرفتند، گویا رئیس سازمان می خواهند ملاقاتی با شما داشته باشند.

-         در اولین فرصت و قبل از پایان هفته قرار بگذارید.

-         چشم، آقای پیروز کمالی هم اینجا هستند.

-         پیروز؟!

رامین که طبق عادت همیشگی، هنگام مکالمات تلفنی راه می رفت. این بار هم مشغول قدم زدن در داخل آژانس بود که ناگهان چهره آشنایی را در مقابل خود دید: خانم شیدا شریف!

ادامه دارد...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

ستاره های فلک را شمردن آسان نیست حساب داغ دل ما که می تواند کرد
صائب تبریزی

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...