برگ های پاییز - قسمت 49

همراهی هنرمندان مشهورِ موسیقی و سینمای جهانی، با روسای شرکت های بزرگ گردشگری و آژانس های مهم توریستی، موجب شده است که جزیره ی زیبای کیش، در کانون توجه مراکز خبری قرار گیرد. خبر حضور آگریپا مدل زیبای یونانی، به عنوان نماد شرکت هرادوس و مارلِن، هنرپیشه ی پر سر و صدای هالیوودی، که مدل تازه ی تبلیغاتی موسسه ی مورامور می باشد، از یک هفته قبل منتشر شده بود و این امر کافی بود تا اکثر شرکت ها را به اقدامی عجولانه و مشابه وادار سازد.

خوشبختانه، شرکت کندی، خود را از این هیاهو دور نگه داشت و علیرغم توصیه های مقامات، حاضر به تقلید از دیگران نگردید. استقبال دست اندرکاران و مردم عادی از برگزاری همایش، خواه به دلیل حضور هنرمندان مطرح و خواه به خاطر زمان مناسب، به حدی بود که از سه روز قبل کلیه ی هتل ها و مراکز اقامتیِ جزیره، به علت تکمیل ظرفیت، از پذیرش مسافر جدید خودداری می کردند.    

مراسم افتتاحیه با خیر مقدم معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ایران و سخنرانی مسیو دولاشارو، رئیس فرانسوی فدراسیون جهانی توریسم، آغاز و پس از صرف ناهار، با نمایش فیلم مستند ایرانی: «دشت های تاریخ» ادامه یافت. پخش مستقیم مراسم از طریق شبکه های جهانی، موجب گردید تا تصویر رامین ساوجی، به عنوان مدیر شماره ی یک صنعت توریسم، بارها و بارها بر صفحه ی تلویزیون ها ظاهر شود.

مشاهده ی چهره ی رئیس، فریادهای شادی و هورا و کف زدن های شدیدِ کارکنان و پرسنل شرکت کندی، در تمام  نمایندگی ها را به دنبال داشت اما در دو بخش: دفتر مرکزی و مجنمع کیش، فرد دیگری هم مورد توجه بود: خانم شیدا شریف! دختر جوانی که در صندلی کناری مدیر عامل نشسته بود.

در خاتمه ی اولین روز، هجوم هواداران و تجمع صدها خبرنگار برای تهیه ی عکس و خبر و گفتگو با ستارگان بزرگ سینما و موزیک، خروج مهمانان سرشناس همایش را با مشکل مواجه ساخت. بیرون رفتن از درب اصلی امکان پذیر نبود. با صلاحدید برگزارکنندگان مراسم، قرار شد همزمان با باز شدن درب ها و خروج مهمانان عادی ، افراد مشهور از درب فرعی استفاده نمایند اما این طرح از ابتدا شکست خورده بود! زیرا مسئولین امر، مهارت خبرنگاران در به دام انداختن شخصیت ها را در نظر نگرفته بودند.

با باز شدن درب فرعی و بیرون رفتن اولین نفرات، یکباره نور دهها فلاش، فضای نیمه تاریک را روشن ساخت. فشار نفرات داخل راهرو و جیغ ناگهانی «ایشا» ستاره ی سینمای ترکیه، هیجان بیشتری را ایجاد کرد. رامین که تا کنون مانند مهمان رفتار کرده بود، سعی کرد وضعیت را سر و سامان بخشد. در گوش شیدا زمزمه کرد:

-         از پهلوم، جم نخور!

دست او را در دست گرفته و آن گاه با فریادهای پی درپی مهمانان را به داخل راهرو باز گرداند. ایشا در حال بازگشت بود که ناگهان بر زمین افتاد. واکنش سریع رامین، از دید دوربین ها پنهان نماند. او در حالی که شیدا بازویش را چسبیده بود، خم شد و بدن بیهوش دختر را از زمین بلند کرد. ایشا سرپا نبود و رامین، برای حمل ستاره ی مشهور ترک، ناگزیر شد او را در آغوش بگیرد. شکار خوبی به تور خبرنگاران افتاده بود!  صدها عکس از این واقعه در طی چند ثانیه، به سراسر جهان مخابره شد!

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

ستاره های فلک را شمردن آسان نیست حساب داغ دل ما که می تواند کرد
صائب تبریزی

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...