از من فاصله بگیر عوضی! - قسمت 1

نگهبان مرغداری، با نگرانی در جلوی دروازه قدم می زد، چماق گره دارش را به زمین می کوبید و به زمین و زمان ناسزا می گفت:

-             اسدِ بی پدر! اسدِ بی مادر! یه ساعته نیومدی ها، ولدِ چموش!... بذار بیای، اونوخ بهت نشون میدم! خرسول خرِ ماچه!

با دیدن ماشینی که نزدیک می شد، هراسان، به این طرف و آن طرف دوید:

-             آه آه آه، اومد، این اومد و اون نیومد! خانه خراب شی اسد!

درمانده در وسط جاده ی خاکی ایستاد و چشم هایش را بست. اتومبیل شاسی بلند با سرعت در کنار او توقف کرد:

-             قنبر! چی شده؟

نگهبان به تندی چشمانش را گشود:

-            سلام آقا، نترسین! چیزی نشده، مرغا سالمن! کارگرا سالمن! اما ...این اسدِ چش سفید، هنوز نیامده! نیسان زیر باره، ینی، از 5 صبح زیر باره!      

راننده ی اتومبیل که مالک مرغداری بود، با عصبانیت فریاد کشید:

-             زنجیر رو واز کن

قنبر دوید و سر زنجیر را به زمین انداخت. اتومبیل، به سرعت وارد حوضچه ی ضد عفونی شد و آب آهکی را به اطراف پاشید. قنبر به اطاقک اش نگاه کرد و زیر لب گفت:

-            دم عیدی، شتک زدی به خ..!

فریاد مرد، او را به دویدن واداشت:

-            کلید نیسان را با یک دست لباس کارِ تمیز، برام بیار.

-            چشم آقا ناصر!

ناصر، با اندام متوسط و موهای درهم، حدوداً سی ساله به نظر می رسید. او ساک بزرگی را از درب عقب اتومبیل بیرون آورد و بدون توجه به سرمای زمستان، پیراهن و شلوار خود را با لباس های موجود در ساک تعویض کرد. با پوشیدن کفش های کتانی، قصد داشت به سمت سالن های پرورش برود اما با نگاهی به ساعت مچی اش، از این کار منصرف شد. پشت فرمانِ وانت نیسان نشست و در حالی که  با قنبر صحبت می کرد، استارت زد:

-          حواست جمع باشه، اگه کلهر اومد کود ببره، نیگرش دار تا من بیام. قنبر! بار بهش بدی، از حقوقت کم می کنم ها! تموم بدهی شم پای خودته! من رفتم.

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

عقب نشینی آنتوان از ایران در سال 36 قبل از میلاد، ما را به یاد عقب نشینی ناپلئون از روسیه در زمستان 1812 می اندازد و ما می فهمیم که ایرانیان هجده قرن زودتر از روس ها، دمار از روزگار یک مهاجم رومی در آورده اند!
ذبیح اله منصوری

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...