از من فاصله بگیر عوضی! - قسمت 2

در آخرین لحظه سگ پشمالوی بزرگی در جلوی درب ظاهر شد. ناصر درب دیگر وانت را باز کرده و حیوان با جستی شادمانه، به داخل اتومبیل پرید. وانت به راه افتاد و با دور شدن اتومبیل، زنی از پشت انباری، بیرون آمد:

-           قنبر، بهش نگفتی؟

نگهبان مرغداری در حالی که دروازه را می بست، سر تکان داد:

-           نه بابا! وقتی عصبانیه، شمرم پیشش لنگ میندازه! بذار برگرده، سر حال که بود، بهش میگم

هر دو به سمت اطاقک نگهبانی رفتند.

*** 

خیابان اصلی سازمان برنامه، خلوت تر از همیشه بود. سوزِ پس از برف،  رهگذران را به شتاب وا می داشت. دختر جوانی که در پشت شیشه ی فروشگاه بزرگ «دکان آقا» ایستاده بود، در جواب مشتری تازه وارد، گفت:

-           ببخشید آقا، هنوز برامون تخم مرغ نیومده، الانه که برسه!

مشتری، کلاهش را بر سرگذاشت و اخم آلود، فروشگاه را ترک کرد. دختر به خیابان نگاه کرد. زنی در حال عبور از عرض خیابان بود و به سمت فروشگاه می آمد. درب را باز کرده و بیرون رفت:

-           وای! خانم حیدری، پری کوچولو را هم آوردی؟

زن، دوید و با عجله وارد فروشگاه شد. درب که بسته شد، زن، پالتواش را کنار زده و نوزاد کوچک اش را نمایان ساخت: 

-          ملیحه جان، اینم پری ناز! (صورت کودک را به طرف او گرفت) به خاله سلام کن مامانی! (با لهجه ی کودکانه ادامه داد) سلام خاله ملی! من، اگه توخونه تنها بمونم، مامانی دلش شور میزنه!

در این هنگام، دختر صندوق دار، ملیحه را صدا می زند:

-           خانم گهرباز، اشتراک 32 زنگ زده، تخم مرغ می خواد

-           بگو چشم! الان میرسه.

خانم حیدری سعی می کند، با یکدست چرخ خرید را بیرون بکشد اما موفق نمی شود. ملیحه به کمک اش می رود و یک چرخ را از ردیف چرخ ها جدا می کند:

-           بفرمائید خانم حیدری، بهتره پری کوچولو را بدین به من، (کودک را آغوش می گیرد و کنار زن به راه می افتد) کاش زنگ می زدین، من خودم جنس ها را براتون می آوردم

یکی از کارکنان فروشگاه، دختر را صدا می زند. از خانم حیدری جدا شده واز میان ردیف قفسه ها، به سمت دیگر می رود.

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

عقب نشینی آنتوان از ایران در سال 36 قبل از میلاد، ما را به یاد عقب نشینی ناپلئون از روسیه در زمستان 1812 می اندازد و ما می فهمیم که ایرانیان هجده قرن زودتر از روس ها، دمار از روزگار یک مهاجم رومی در آورده اند!
ذبیح اله منصوری

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...