کار آفرین - قسمت 30

گوشی را به دست برات داد و به سمت بایگانی کوچکی گه در گوشه ی پستو مانند سالن بوجود آورده بودند، رفت. راننده با صدای بلندی صحبت می کرد و همه ی کارها رامختل کرده بود. در این هنگام درب ستاد باز شد و افخمی وارد شد، راننده ی ریش بلند، رئیس را که ندید، شروع به متلک گویی کرد:

-         خب، رئیس که نیست، نایب کیه؟ (نگاهی به کارکنان انداخت) ولی عهد کیه؟ شازده ندارید؟ (با اشاره به برات، خندید) نکنه رئیس جدید، اینه! ها ها ها! اتل و متل و توت.....

نیکو با قدرت جواب داد:

-        آقای افخمی، بفرمائید اینجا(راننده به طرف میز خانم ها رفت:«وا، شما معاونین؟») نه من معاون اینجا نیستم ولی برای شما رئیسم! کارتون؟

اخم های درهم زن و سنگینی کلام اش، افخمی را ساکت کرد. نامه ای را که در دست داشت بر روی میز او  پرت کرد و قصد خروج داشت که با اعتراض کرامت و حیدر و مژگان، روبرو شد:

-         ادب داشته باش!

-         هی، مردک، مگه اینجا خونه ی خالته؟!

-         برای چی کاغذ را پرت می کنی؟

شدت عمل مهین بیش از سایرین بود، زن در مقابل مرد و رخ به رخ اش ایستاد:

-         یادت باشه، از این به بعد، یا به این ستاد نمیای یا با ادب، دم در وامیستی و نامه ات را تقدیم می کنی، اینجا چاله میدون نیست!

حضور همه ی کارکنان و برات موزرد، افخمی را ترسانید، او با تظاهر به خنده و شوخی، قدمی به طرف درب برمی داشت که ناگهان چراغی، با یک بغل پرونده وارد شد. پیرمرد با نگاهی به وضع بچه ها، موضوع را دریافت:

-         بَه، جناب افخمی!، باز زبون درازی کردی؟

-         نه بابا! من که با زن جماعت، طرف نمیشم! (بابا یوسف و قربانی هم وارد شدند) اینا بهشون برخورده که چرا باهاشون حرف نمیزنم!

مژگان خط کش فلزی را که در دست داشت، به سمت او تکان داد:

-         اِ، نه بابا! خواهش می کنم دو کلام با ما حرف بزنین، جناب افخمی! ما کُشتًََتیم!

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

لبخند، عالیترین دارو برای کمبود اعتماد به نفس است! لبخند بزنید!!
جادوی فکر بزرگ/ شوارتز

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...