کار آفرین - قسمت 33

چشم اش به دنبال ضروری ترین چیزها است. به نیام کوچولو، فکر می کند:

-          پسر گل من! نازنین من! (به مردم نگاه می کند) اینا نمی دونن که عزیز بابا، سیسمونیش، فقط چند تا چیزی یه که مادر مهربونش دوخته! وای که چقدر به شیفته ی من! سخت گذشت. ولش کن... امشب شب تولد گلِ زندگی من و شیفته ست. اگه باز غصه بخورم، به قول مادر: گوشت تلخ می شم!

افکار ناراحت کننده را از خودش دور می کند و وارد قنادی می شود.

شیرینی مورد علاقه ی همسرش را سفارش می دهد:

-            نیم کیلو دانمارکی

و دم صندوق، دو تا بستنی و شمع کوچکی با شماره ی 1 ، هم اضافه می کند. یاد تذکر شیفته می افتد:

-            ما فقط دو نفریم، ترو خدا، به اندازه بخر! برا ما نیم کیلو گوجه هم زیاده! کم بخر که خراب نشه!

و با لبخند به انبوه خرید دیگران نگاه می کند. دلش می خواهد زودتر به خانه برسد و از فکر اینکه نیام در خواب باشد، دلش می گیرد. در داخلِ اتوبوسِ شلوغ، با دقت از خرید هایش مواظبت کرده و با رسیدن به ایستگاه مقصد، سرخوش و شاد پیاده می شود. به طرف خانه که می رود ناگهان به یاد گل می افتد:

-            وای، می خواستم گل بگیرم. اَه، باز یادم رفت.

با شتاب به طرف میدان می دود و بدون توقف از مقابل چند گلفروشی بزرگ، رد می شود و با عبور از چهارراه، جلو و اطراف فروشگاه قدس را می گردد. جستجویش بی نتیجه است. «آه» بلندی می کشد و ناامیدانه در حال برگشت است که دخترکی گل فروش را در کنار ساختمان آتش نشانی می بیند. با دست به او اشاره می کند اما دخترک با نشان دادن لقمه ی بزرگی از نان که در دست دارد، از جایش تکان نمی خورد. امیر به آن سمت می رود. خوشبختانه گل مورد نظرش را دارد: «گل نرگس» دسته ی بسیار کوچکی را خریداری کرده و از کوچه ی فرعی به طرف خانه می رود.

خدا، خدا، می کند که بر عکس شب های دیگر، امشب، محمد آقا و عزت خانم، سر راهش ظاهر نشوند. پشت درب خانه، کلید در دست، می ایستد و لحظه ای گوش می دهد، سر و صدایی نیست! درب را باز کرده و با سرعت فاصله ی حیاط تا راه پله را طی می کند. در پاگرد طبقه ی دوم است که تصور می کند، کسی صدایش می زند، اعتنایی نکرده و وارد آپارتمان می شود.

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

انوشیروان خطاب به امپراطور روم: ندانی که ایران، نشست من است / جهان سر بسر، زیر دست من است / تو زان مرز، یک رش منه پیش پای / چو خواهی که، پیمان بماند به جای / اگر بگذری، زین سخن بگذرم/ سر و گاه تو، زیر پی بسپرم
کشکول شیخ بهایی

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...