کار آفرین - قسمت 34

تکیه به درب زده و نفس تازه می کند. صدای شیفته را از کنار گوش اش می شنود:«سلام بابا جون!» سر می گرداند، صورت خندان نیما به سوی او پرواز می کند:

-         آخ نگهش دار، دستام پُره!

با اشتیاق، چهره به چهره کودک می گذارد و از ورای آن، همسرش را می بوسد. شیفته می خندد:

-         بابای شیطون، اول من!(نیمتنه پایین کودک در دست او و سر و سینه اش در آغوش امیر قرار دارد)

-         نه خیرم، اول مامانی! (دست های کوچولو روی صورت اش می لغزد) مامان بود که نیما اومد! (دست های نیما، از انگشت تا بازو، را می بوسد)

-          بابایی جونم، زود اومدی، خوب اومدی!

نیما با دستان کوچک اش، سخت به پدر چسبیده است. با همان حالت، آرام آرام، به داخل آشپزخانه می روند و امیررضا با قرار دادن شیرینی و گل، بر روی میز، کودک را به آغوش می کشد. صدای خنده های شادِ خانواده ی کوچک، صاحبخانه را به حیاط خلوت می کشاند:

-         امیرخان اومده؟ چه زود! (عزت خانم است) تولد نیام ام، مبارک باشه!

شیفته از پنجره به پایین خم می شود:

-          ممنونم عزت خانوم.

-         براش یه کیک کوچولو درست کردم، نازی میاردش بالا.

-        وای! چرا زحمت کشیدین؟ (سرش را به داخل آورده و نگاهی به امیر می اندازد که او باخنده سرش را تکان می دهد: باشه! شیفته دوباره از پنجره به حیاط خلوت خم می شود) امیر میگه: خودتونم با ممد آقا و بچه ها بیاین بالا.

-         نه بابا! مزاحم نمیشیم!

امیر در کنار همسرش قرار می گیرد:

-         تشریف بیارین عزت خانم، ما خوشحال میشیم... به ممد آقام بگین: یه امشبو دور همیم! و از اینجا راحتر میشه رفت تو طبقه ی دوم! بچه هام خسته میشن و دیگه مزاحم نیستن!

این را می گوید و صدای قهقهه اش، با نیشگون و «وای» شیفته همراه می شود.

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

در ادوار قدیم یعنی در دوره ی هخامنشیان، ایرانیان از شمشیر راست و دارای دو لبه ی برنده استفاده می کردند و شمشیر منحنی، تیغ اقوام سامی بوده است.
شاه جنگ ایرانیان در چالداران

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...