کار آفرین - قسمت 43

مانند همیشه، شیفته را بیدار و در انتظار خود دید و با مشاهده ی لبخند زیبا و «خسته نباشید» شیرین او، هوشیاریش را به دست آورد. نیام کوچولو در خواب بود و امیر با بوسیدن کودک، لحظه ای در کنار او دراز کشید. داشت خوابش می برد که احساس کرد کسی او را صدا می زند. به تندی از جا برخاست و با شنیدن دوباره ی نامش، از اطاق خواب خارج شد. شیفته لباس در دست در کنار درب حمام ایستاده بود. نای دوش گرفتن را نداشت اما عادت همسرش را می دانست.

خواب آلوده به حمام رفت و از زور خستگی بر روی چهار پایه ی کوچک نیام نشست و دوش را باز کرد. قطرات آب، بدنش را سست کرد و نیمه خواب چشمانش را بست. دقایقی بعد، با شنیدن صدای ضرباتی که به درب حمام می خورد، از جا پرید و در اثر خواب آلودگی به کف زیر دوشی افتاد. با گفتن «اومدم» جواب شیفته را داد و بدون استفاده از صابون، شستشو کرد و بیرون آمد.

-         خوابت برده بود؟!

-         نه! یعنی... نمیدونم! (وارد آشپزخانه شد) روی چهارپایه ی نیام نشسته بودم که در زدی، یهو بلند شدم و بعدش گرومپ! (خم شد و او را بوسید) میگن: صدای «ابی» هیستریک میاره اما من فکر کنم، صدای همسر منه که هیستریک داره! (شیفته می خندد و امیر، تکه ای از کوکوی سیب زمینی را برداشته و در دهان می گذارد) هوم، خوبه! خوشمزس!

-         عزت خانوم کمکم کرد. دارم ازش آشپزی یاد میگیرم(دفتری را از روی کابینت برداشت و به دست اش داد) ببین!

-        خوبه! (دفتر را ورق زده و مقداری از آن را می خواند) ... 4 عدد سیب زمینی بزرگ، پیاز رنده شده و تکه ای نان خشک کوبیده شده! (می خندد) نون خشک؟! (روبروی هم می نشسینند) اِ، اِ، یعنی چی؟!... نون خشک؟!

نیشگون شیفته، خنده اش را شدیدتر می کند. اما با هشدار در مورد بیدار شدن نیام، ساکت می شود. امیر در حین صرف غذا به حرف های همسرش گوش می کند که کم کم خوابش گرفته و دیگر چیزی را به خاطر ندارد.

***

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

انوشیروان خطاب به امپراطور روم: ندانی که ایران، نشست من است / جهان سر بسر، زیر دست من است / تو زان مرز، یک رش منه پیش پای / چو خواهی که، پیمان بماند به جای / اگر بگذری، زین سخن بگذرم/ سر و گاه تو، زیر پی بسپرم
کشکول شیخ بهایی

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...