کار آفرین - قسمت 14

رئيس، آموزش سريع شهنوازي را براي كار روي تابلو شروع كرد و ظرف مدت كوتاهي او را آماده نمود. عباس نژاد جايگزين شهنوازي براي كمك به خانم برهمن شد. امير، طرح اوليه ي روي جلد كتابچه ي طرح هاي ستاد را با استفاده از گزارشات مشابه در رژيم پهلوي آماده كرد:

-          خانم برهمن! شروع بفرمائيد، روي جلد و صفحه ي اول و مقدمه ي گزارش را تايپ كنيد، اين هم طرح هر بخش در 5 برگ

و سپس مطالعه ي بقيه ي سوابق دريافتي از بايگاني را شروع كرد. بر روي هر جزوه يا پرونده نظرات خودش را نوشته و آن را به كارمند مربوطه تحويل مي داد.

اتمام كار را زنگ ساعت كوچك اعلام كرد:

-          خسته نباشيد، بفرمائيد

نفرات در دو اتومبيل جداگانه، اولي توسط همتي و دومي به وسيله ي يتي كه در كوچه ي پشتي منتظر بود به سمت خانه هايشان رفتند. امير، از درب وزارتخانه خارج شدو با اتوبوس تا يك ايستگاه مانده به ميدان امام حسين(ع) رفت. به خانه كه نزديك مي شد در فكر همسر و كودك اش بود:

-          خدا كنه خواب نباشند.

طاقت نياورد و ساك مسافرتي در دست طول خيابان و كوچه را دويد. درب خانه را به آهستگي باز كرده و راه پله را تا طبقه سوم، يك نفس بالا رفت. چراغ هال خاموش بود، درب را گشود، هيچ صدايي در خانه شنيده نمي شد.داشت پاورچين پاورچين به سمت اطاق خواب مي رفت كه تمام چراغ ها روشن شدو صداي شاد همسرش در آپارتمان كوچك پيچيد:

-          سلام، خوش اومدي

«شيفته» در حالي كه «نيام» كوچولو رادر بغل گرفته بود، با لبخند زيبائي به استقبال او آمد. خانه ي كوچك، نقلي و اجاره اي، بهشتي زميني براي اين زن و شوهر تنها محسوب مي شد كه تمام شادي عالم را در نگاه عاشقانه ي يكديگر مي يافتند. آن شب پس از دوش سريع و ثانيه اي امير، در حالي كه نيام را در بين خودشان گذاشته بودند، با هم غذا خوردند.

پسر كوچولو، سواري خوبي از پدر گرفته و بعد از خنده هايي كه گونه هايش را دچار فرورفتگي دلپذيري مي كرد، به خواب رفت. ساعتي به راز و نياز گذشت و آنگاه بحث كار و ماموريت جديد پيش آمد. شيفته كه همسرش را خسته و نيازمند خواب مي ديد، با اطلاع از جلسه صبح زود، او را وادار به خوابيدن كرد و چه زود اين مرد جوان حرف همسرش را پذيرفت زيرا در يك آن خروپف اش بلند شد.

زنگ ساعت شب نماي قديمي اولين ضربه را كه زد، شيفته از خواب برخاسته بود.امير هم بيدار شد اما نيام ملوس در خواب ناز بود. امير به طرف تشك كوچولو غلطيد و به كودك اش نگاه كرد، پاهاي تپل او را بوسيد و موهاي كم پشت اش را نوازش كرد. شيفته كه به اطاق برگشته و مشتاقانه به پدر و پسر مي نگريست، امير را به سختي راضي كرد تا از كنار نيام برخيزد:

-           مگه نگفتي جلسه داري؟ ديرت ميشه، بجنب، اول دوش، فقط ترو خدا، بي سر و صدا كه بچه بيدار نشه!

پس از حمام گرفتن و صرف صبحانه، هنگامي كه زن جوان به عادت هميشگي موهايش را تاب داده و بر دوش راست اش ريخت، امير با نگاه به او، تمناي ماندن را در وجودش احساس كرد. شيفته اين نگاه را ديد، در چشمان امير خيره شد:

-          امير جان، روزهاي سخت را كه فراموش نكردي؟ روزهاي بيكاري و بي پولي را؟ يادته امير، يادته ؟ (چشمان زيبايش از اشك پر شد)، چه روزهاي سختي بود (در آغوش امير لرزيد)، امير دوستت دارم.

مرد جوان، همسرش را سخت در آغوش فشرد:

-           هيچ چيز براي من سخت تر و سياه تر از روزهاي بيكاري و بي پولي نيست، يادآوري آن روزها برايم مرگ آوره … 

گفتگوي آن دو قطع شد، دست كوچولويي به درب آشپزخانه ضربه مي زد، نيام بيدار شده بود و در جستجوي مادر به آنجا آمده بود. شيفته درب را باز كرد و امير جلو پريده و كودك خندان را ازميان دست هاي همسرش بيرون كشيد:

-           واي واي! عزيز دل بابا. ناز من، ناناز من

هيكل نيمه لخت نيام غرق بوسه هاي پدر و مادر شد. شيفته، پسرش را در بغل گرفت:

-          بدو امير ساعت 5:30 شد.

ادامه دارد ...

 

نظرات   

 
0 # درودشبیر در تاریخ: پنج شنبه 12 دی 1392 ، ساعت 11:10 ب ظ
سلام
با اینکه کمتر فرصت دارم داستان بخوانم اما گاهی اوقات که شعر سراغم نمی آید داستان خوان می شوم و گاهی هم چیزهایی به اسم داستان می نویسم .
لذت خواندن داستان های زیبای حمید را بعد از خواندن قسمت های بعدی داستان هایش بیان خواهم کرد.
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

نکتـه ی خـوانـدنـی

لبخند، عالیترین دارو برای کمبود اعتماد به نفس است! لبخند بزنید!!
جادوی فکر بزرگ/ شوارتز

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...