من و شاهزاده - قسمت 30

همراه شاهزاده، به سعیده زل می زند. نگاه  خیره ی پسر، خشم جم را بر می انگیزد. رئیس اردوگاه، از شاهدخت درخواست می کند به جایگاه ویژه تشریف ببرند! فرحناز نشستن در همان نقطه را ترجیح می دهد و با جابجایی برخی افراد، در کنار آن دو می نشیند. با خیرمقدم مجری، برنامه ها دوباره شروع می شود.

همخوانی و رقص محلیِ گروه موسیقی استان بوشهر، با تشویق حضار روبرو می شود. برنامه ی بعدی، تئاتر اصفهان است. در مقابل دیدگان حیرت زده ی یلدا و سایرین، آرمان به عنوان هنرپیشه ی نقش اصلی، بر روی سن ظاهر می شود. نمایش تک پرده ایِ «کریم اصفهونی و زلیخای تهرونی» با تقلید آرمان از ارحام صدر، هنرپیشه ی معروف اصفهان، به شدت مورد توجه قرار می گیرد. تشویق های بی امانِ یلدا و حمیده و سوت های بلند نازنین، به همراه کف زدن های مداوم گروه های اصفهان، تهران، خوزستان و خراسان، هیاهوی عجیبی را به وجود می آورد.

اجرای یک ساعته ی هایده، برنامه پایانی امشب است. موقع ترک سالن، ساریِ چاندنی جلب توجه می کند و اوبه فرحناز معرفی می شود. شاهزاده گفتگوی کوتاهی به زبان انگلیسی با زن هندی انجام می دهد. سعیده و جم به همراه دوستانشان، تا پایان مجلس و بیرون رفتن اکثر تماشاگران، می نشینند.

با خلوت تر شدن ردیف اول، بچه ها به آن دو می پیوندند. نازنین از سوی بچه ها با عنوان «قهرمان سوتِ مختلط» به یلدا و سعیده معرفی می شود. در اثنای خروج فرحناز، نازنین با تقاضای یلدا، سوتِ چهار انگشتی و بلندی، می زند. صدای سوت وحشتناک است و به دلیل نابه هنگام بودن آن، با واکنش تندِ مسئول اردوگاه مواجه می شوند.   

همه از سالن بیرون می آیند. هنگام خداحافظی، راگو به جم سفارش می کند که زودتر به درمانگاه برگردد. پسر جوان قبول می کند. خداحافظی گرم چاندنی با سعیده و یلدا، نگاه فرحناز را به آن سو می کشاند. شاهدخت، رفتن را بهانه ساخته و از حلقه ی مسئولان اردوگاه، خارج می شود.

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

مگر هیتلر مشعوف به رژه ی سربازان منظم و پر صلابتش نبود؟ مگر استالین سرمست نبود از اقتدار خویش؟ یا ایدی امین، دیکتاتور افریقا، وقتی تخت روانش را شش تاجر انگلیسی بر دوش می کشیدند؟
گلوله بد است/ مسعود بهنود

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...