من و شاهزاده - قسمت 50

با بلند شدن فرحناز، بقیه نیز بر می خیزند. شاهدخت جوان که اخمی زودگذر چهره اش را پوشانده است، به خود می آید: «ببخشید!»ی گفته و به استقبال والاحضرت می رود. خواهر قدرتمند شاه، در پایین پله ها، برادرزاده اش را در آغوش می گیرد:

-         عزیزم (او را می بوسد) شاهدخت من! (نگاهش به بچه ها می افتد) اوه، اوه،...(می خندد) پس والاحضرت، پارتی عصرانه داشتند!

-         دوستانم هستند والاحضرت! 

-      بله، دوستانی که باعث شدند، شما به کاخ نوشهر تشریف نبرید! (می ایستد و به فرحناز خیره می شود) حتما خبر نداشتید، اعلیحضرت در نوشهر هستند! (لحن کلامش گزنده است) بله...(به راه می افتد) حضور نداشتن شما در مهمانی سلطنتی.... اصلا شایسته نیست!

دوستان درباری فرحناز، جلوتر رفته و تعظیم می کنند اما بچه های اردوگاه که تشکیل حلقه داده اند، بر جای خود می مانند. اشرف سری تکان داده و از پشت عینک آفتابی اش به آنان نگاه می کند. سعیده زودتر از بقیه احترام گذاشته و سایرین از او پیروی می کنند.

-         گویا مهمانان والاحضرت، گروه شورشی اردوگاه هستند!

حرکت ناخودآگاهانه ی بچه ها که جم را در میان می گیرند، فرحناز را متاثر می کند.

-         والاحضرت! مقصر ماجرای اردوگاه من هستم! علت هم تصادف اتومبیل من با یکی از بچه ها...

-         با یکی از پسرها! ...کدوم یکی؟

حرکت خفیفی در بین بچه ها ایجاد می شود، سعیده سعی دارد جلوی حرکت جم را بگیرد اما بچه ی سِرتِق قیصریه، که خجالت ش برطرف شده و لجاجت ش شدت گرفته بود، قدم جلو می گذارد:

-         من! (چشم در چشم والاحضرت اشرف می دوزد) جم مینایی!

-    اوه، جم م م! (اخم هایش به لبخند مبدل می شود) چه اسم زیبایی! جم! ... (جلوتر رفته و روبروی پسر می ایستد) مثه اولای فریدونه! ... میشه داستان این تصادف رو برام بگی.(دست روی شانه ی جم گذاشته و او را با خود همراه کرده و چند قدم از دیگران دور می شوند).

در این میان، سارا، با ته لهجه ای غریب، زمزمه وار از سعیده می پرسد:

-         آقا (به جم اشاره نمود) جیمه؟!   

ولی سعیده که با نگرانی به اشرف چشم دوخته است، متوجه سوال وی نمی شود. بجای او، حمیده، جواب می دهد:«بله، خودشه!» گفتگوی آهسته ی اشرف و جم، همه را به سکوت وادار کرده است. همراهان والاحضرت، شامل: دو زن و یک مرد و لوئیز و لیلی می باشند. آنها در نقطه ی مقابل بچه ها، دور هم جمع شده و توجهی به دوستان فرحناز نشان نمی دهند. کامبیز برای معرفی این پنج نفر، از شیوه ی گزارش عطاالله بهمنش، گزارشگر معروف رادیو، تقلید می کند:

-    شنوندگان محترم رادیو رامسر، سلام! ما هم اکنون در داخل کاخ سفید رامسر هستیم و رقابت بسیار دیدنی بین دو گروه ویژه از خانم های درباری و یک هنرپیشه ی معروف را برایتان گزارش می کنیم. آهاه!... آفرین! ... مثل اینکه رقابت جوانمردانه س!... آقا بهروز! در وسط هستند..

حمیده با انگشت مرد را نشان می دهد:

-         وای، این بهروز وثوقیه؟!

-         بله خانم حمیده خانم! ... خواهش می کنم، اونا رو با انگشت نشون ندین که ما بدبخت میشیم! همینجوریشم بدا به حال کامبیز!... چاره ای نیست باید گزارشو تموم کنم... خانم سعیده خانم بزرگی! رقابتو ول کردن و چششون دنبال جمه! خب باشه به ما چه مربوطه! (سعیده لبخند می زند ولی از جم چشم بر نمی دارد) ... خب، این طرف، خانم لوئیزا قطبی با بلوز دامن گلدارِ خیلی قشنگی که کار مزون معروف پاریسِ! به همراه خانم شیک پوشی به نام لیلی امیر ارجمند! ... این دو نفر تیم ملکه رو تشکیل میدن و اما اون طرف... واویلا!... حالا من از همکارم اسی، میخوام که تیم بلک پرنسس! رو به شما معرفی کنند.... بفرمائید جناب اسی ریپورتر!

اسی، سرفه ای کرده و یکوری می ایستد:

در ادامه ی گزارش کامی، به عرض شما میرسانم که: نفر اول از تیم پرنسس، خانمی هستند فوق العاده متشخص. ایشون انگار تو هاوایی هستن! عینک آفتابی زدن و صورتشون کاملا برق میزنه! اسم شریفشون: رزیتاس و از خانواده ی محترم آتابای! ... و نفر دوم اوه، مامان!... این یکی واقعاً از کله گنده هاس! خانم بهجت!... وای ببخشید خانم مهنوشِ بوشهری! از تربچه نقلیای خانواده ی معظم بوشهری!

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

لبخند، عالیترین دارو برای کمبود اعتماد به نفس است! لبخند بزنید!!
جادوی فکر بزرگ/ شوارتز

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...