دعوت شده

از همان روز بعد از حادثه خودم خوب می دانستم که دیگر آدم قبلی نخواهم شد اگر چه همه سعی می کردند ایم موضوع را نفهمم اما این پنهان کاری آنقدر طول نکشید، وقتی بابام با تو آمد بیمارستان و مادرم با دیدنت بغضش ترکید نتوانست خودش را نگه دارد، تا آخر قصه را خواندم.

مسافرت با قطار همیشه برای من لذت بخش بوده به خصوص اگر شب در حال حرکت باشیم، منظره ها با سرعت از جلوی چشم آدم کنار می روند، هنوز یک صحنه را درست ندیده صحنه ی بعدی مقابل چشمت قرار می گیرد و این به نظر من دقیقا مثل زندگی ما آدم هاست.

از همان روز توی بیمارستان فهمیدم که باید تا آخر عمر کنارت بمونم یا بهتر بگویم تو کنارم بمونی، راه رفتن با تو تجربه ی جدیدی بود که مرور زمان این تازگی را به کهنگی متعفنی تبدیل کرد که حالم را به هم می زد.

تو الان روی پای من نشستی بعد از این همه سال که من به کمک پای تو ایستادم، چقدر خوشحالم از دیدنت.

تکان های قطار کمکم می کند تا سال های سخت گذشته را به یاد بیاورم، سال هایی که با لنگیدن من و تق تق کنان راه رفتن تو گذشت.

سال ها بود حال و حوصله ی مسافرت رفتن را نداشتم، اما این سفر فرق می کرد این دفعه کسی از من و تو دعوت کرده بود که نه من می توانستم دعوتش را رد بکنم و نه تو ...

زبانم می خواست بگوید نه، اما دلم می گفت برو ... به حرف دلم گوش کردم، آمدم، ولی آمدم تا تلافی همه نیامدن هایم را در بیاورم، من مهمان شایسته ترحم و او صاحب خانه ای که رحیم ترین بود.

حالا که با پای چوبی رفتم و با پای خودم بر می گردم، تو را هیچ وقت از جلوی چشمم دور نمی کنم تا خدا نکرده معجزه ی ضامن آهو را فرا موش نکنم.

 

نظرات   

 
0 # خدا نزدیک استشرافت در تاریخ: جمعه 01 اسفند 1393 ، ساعت 06:12 ق ظ
خدا نزدیک است
تاريخ : جمعه یکم اسفند 1393
خدا نزدیک است


توسط معصومه قلخانی
خدا نزدیک است وقتی برای دل شکسته ای مرهم می شوی.

خدا نزدیک است زمانی که از ته دل برای خوشبختی دیگران دعا می کنی.

خدا نزدیک است زمانی که پناه ،بی پناهی می شوی.

خدا نزدیک است وقتی برای آینده دیگران نگران هستی.

خدا نزدیک است وقتی از مریضی عیادت می کنی.

خدا نزدیک است زمانی که خنده ای بر لبی می نشانی.

خدا نزدیک است وقتی دست نوازش بر سر یتیمی می کشی.

خدا نزدیک است وقتی برای حل مشکل دیگران تلاش می کنی.

خدا نزدیک است وقتی که تلاش می کنی تا دلی را نرنجانی.

خدا نزدیک است زمانی که غم و شادی دیگران را غم و شادی خود می دانی.

خدا نزدیک است ...
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

نکتـه ی خـوانـدنـی

عقب نشینی آنتوان از ایران در سال 36 قبل از میلاد، ما را به یاد عقب نشینی ناپلئون از روسیه در زمستان 1812 می اندازد و ما می فهمیم که ایرانیان هجده قرن زودتر از روس ها، دمار از روزگار یک مهاجم رومی در آورده اند!
ذبیح اله منصوری

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...