مهر دل - قسمت 33

تلفن را قطع کرده و بشکن زنان به رقص پرداخت:

-   محبوب منی، خوشگل بابا! ناز دار منی خوشگل بابا! ... محبوب، محب...

لیلا دست او را می گیرد و رکسانا، کمرش را می چسبد و با زحمت او را بر روی مبل می نشانند:

-   کی بود سارا؟ جان من کی بود؟

-   وا، لو بدم؟! چه چیزا، چه حرفا! (زیر دست آن دو، خودش را تکان می دهد) خوش تیپ، هورا! خوشگل، هورا!

صدای زنگ آپارتمان شنیده می شود. رکسانا می دود و درب را باز کرده و بر می گردد. دوباره برای به حرف درآوردن سارا، تلاش می کنند. فرح در لباس جدیدی وارد می شود:

-   چه خبرتونه؟ تا سر چهارراه، صدای خندتون میره!

لیلا، سارا را رها می کند و به طرف او می رود. تلفن همراه فرح زنگ می زند:

-   سلام علی جان (می خندد و لیلا و سپس رکسانا را می بوسد) آره، پیش خانم فرهی هستم، آره، تازه رسیدم، بله گوش میدم عزیزم (سارا سر به زیر و خحلت زده می ایستد و لیلا و رکسانا، آن دو را تنها می گذارند) باشه، بذار با بچه ها صحبت کنم بهت زنگ می زنم.

گوشی تلفن را روی میز می گذارد و کیف و شال اش را روی مبل رها می کند و به طرف سارا می رود، او را در آغوش می گیرد:

-   هی، خوشگله چته؟ خب (صورت او در بین دو دست می گیرد) اصلا بهت نمیاد! تو از اون آدمایی که غم با صورتت غریبه س! (گوش او را می کشد) خب بخند دختر! این چیزا واسه همه پیش میاد! ...

-   فرح جان، نمی دونم چه طوری ازت تشکر کنم. آخه من واسه (تلفن فرح زنگ می زند و سارا بی توجه حرف می زند) تو یه غریبم! تازه با هم آشنا شدیم (فرح به سمت گوشی تلفن اش می رود) شرمنده شدم، نمیدونم چه جوری جبران کنم (فرح دارد شماره ی تماس گیرنده را می خواند و حواس اش به او نیست) این همه پول دادی! دارم از خجالت آب می شوم (سارا اشک می ریزد)

فرح شماره را بیاد می آورد و با عجله دکمه ی تماس را می زند:

-   سلام، از دفتر خاله اینا زنگ میزنی؟ (صورت اشک آلود سارا را می بیند و ناراحت می شود) یه لحظه گوشی (دکمه ی بستن صدا را می زند) سارا جون! مگه ما با هم دوست نیستیم! خجالت بکش! دارم از دستت ناراحت میشم. من کاری نکردم، وظیفم بود، حالا دیگه بسه! حرفشم نزن!

لیلا و سارا با سینی چای و میوه وارد می شوند.

ادامه دارد ...

 

 

 

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

در ادوار قدیم یعنی در دوره ی هخامنشیان، ایرانیان از شمشیر راست و دارای دو لبه ی برنده استفاده می کردند و شمشیر منحنی، تیغ اقوام سامی بوده است.
شاه جنگ ایرانیان در چالداران

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...