مهر دل - قسمت 3

 

جلال و شکوه سالن شباویز، اتفاق لحظات قبل را از یاد همگان برد. نورپردازی، دکور و مبلمان سالن بی نظیر بود. یلدا با هورا کشیدن رضایت خود را اعلام کرد.

در این میان شهیاد با سرعت و دوندگی بسیار دستورات سارا را اجرا می کرد:

-           شه یاد؟ گلدان بزرگ در وسط این دایره، شه یاد گلدان صورتی بر روی این پایه، شه یاد! سبد اصلی به صورت باز! اون روبان رو باز کن! حالا گل ها و برگ ها رو خورشیدی پخش کن! خـ خور ش ش ی د ی!

شهیاد، در مقابل اوامر این خانم و ضمن تکرار آنها، گل ها را با مهارت و شادی مرتب می کرد، او پس از چیدن سبدها، از زوایای مختلف به آنها نگاه می کرد. عقب و جلو رفتن های مکرر شهیاد موجب برخورد او با حاضرین می گردید، لذا همه شرکا، خودشان را از دسترس او دور نگه می داشتند.

قرار دادن آخرین سبد همزمان با اعلام ورود مهمانان به محوطه بیرونی برج گردید. لیلا با دست زدن، اتمام عملیات را اعلام کرد و سارا با اشاره، شهیاد را به بیرون رفتن از سالن فراخواند. شهیاد برای خروج، در کنار سارا قرار گرفت اما در آخرین لحظه از زاویه درب اصلی به سبد بزرگ نگاه کرد و آنگاه با فریاد:

-          این چرا؟ لعنتی!

برگشته و مشغول چرخش و مرتب سازی چند برگ از این سبد عظیم شد:

-          وای زیبا رویان من! الهه های عشق! پری رویان طبیعت!

با خود حرف می زد و با وسواس کار خود را مورد ارزیابی مجدد قرار می داد. پس از چند بار دستکاری و در مقابل تذکرات خشن سارا به رفتن رضایت داد. خروج آن دو با ورود هیات خرید مصادف شد. نفر اول مهمانان، آقای پیمان آریان بود. پیرمرد سپید موی کوتاه قامتی که بسیار متشخص می نمود و لباس رسمی بر تن داشت.

او را پنج نفر از وکلای با تجربه و آقای اسلامی مدیر آژانس مینیاتور همراهی می کردند. شهیاد در هنگام خارج شدن به گرمی با تازه واردین خوش و بش می کرد که ناگهان با آخرین نفر هیات خرید سینه به سینه شد.

دختر جوانی و زیبایی که کیف وکالت را در دست داشت.

 

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

انوشیروان خطاب به امپراطور روم: ندانی که ایران، نشست من است / جهان سر بسر، زیر دست من است / تو زان مرز، یک رش منه پیش پای / چو خواهی که، پیمان بماند به جای / اگر بگذری، زین سخن بگذرم/ سر و گاه تو، زیر پی بسپرم
کشکول شیخ بهایی

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...