مهر دل - قسمت 8

 

راننده درب اتومبیل را باز کرده و یلدا سوار شد. با رفتن او، لیلا متفکرانه در داخل پارکینگ قدم زد و آنگاه به سرعت به داخل گالری باز گشت. آنجا خلوت تر شده بود. لیلا بازوی سارا را گرفته و او را به دنبال خود به بوفه کوچک نمایشگاه برد.

سارا که از خشونت لیلا یکه خورده بود اعتراض کرد:

-         اِ چیه لیلا؟ چرا این طوری می کنی؟ چه خبرته؟

-         سارا جون! فقط دقت کن و با حوصله جواب من رو بده!

-         بفرمایید خانم بازرس!!!

-         تو مستقیما با خریدار دوپلین صحبت کردی؟

-         بله بله

-         من یادم هست که خانم اکرم جمشیدی مترجم دفتر آریان به زبان انگلیسی با ایشان حرف زد!

-         خب این موسیوی انگلیسی شما با من به زبان فارسی فصیح صحبت کرد! سلیس و فصیح!

-         و ... از دکورهای تو هم تعریف کرد؟

-         بله بله هم از جام مارلیک، هم از تابلو سنگ بانوی ایرانی، هم از دکور داخل سالن، هم از گل ها و گلدان ها ... اوه راستی از شما هم تعریف کرد. خانم مدیر! لیلا فرهی!

-         از من؟ مگه منو میشناسه؟

-         بله ... خب فکر کنم! چون از یونیفورم های خدمه حرف می زد و اطلاع داشت که شما این لباس ها را سفارش دادین! حتی گفت که ما یعنی من و تو هر دو از مدرسه عالی هنر و طراحی فارغ التحصیل شدیم.

-         آه آه ... یعنی چی؟ طرف مگه با وزارت اطلاعات همکاری داره؟ ... سر در نمیارم!

گفتگوی آنها با ورود سعیده پایان گرفت و لیلا پس از خداحافظی از گالری به برج دوپلین رفت. در بدو ورود آرم و تابلوهای دوپلین تماما ناپدید و به جای آنها نام «مهراس» به زیبایی تمام جایگزین شده بود. کسب خبر از نگهبانان اجیر شده بی فایده بود، آنان هیچ بازدید کننده ای را به یاد نمی آوردند و فقط نام چند نفر در طی این مدت در دفتر بازدید برج ثبت شده بود:

-        اول خانم سارا بکتاش که به اتفاق خانم اکرم جمشیدی و آقای شهیاد آمده و تعویض تابلوها هم از کارهای خانم بکتاش بود. نفرات بعدی، کارکنان دفتر حقوقی آریان بودند که در یک گروه 9 نفره تمامی اموال و وضعیت موجود و پرسنل نگهبانی را فهرست نموده و با آنان قراردادهای جدیدی منعقد کردند.

لیلا در حال خروج بود که شهیاد را مشاهده کرد.

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

عقب نشینی آنتوان از ایران در سال 36 قبل از میلاد، ما را به یاد عقب نشینی ناپلئون از روسیه در زمستان 1812 می اندازد و ما می فهمیم که ایرانیان هجده قرن زودتر از روس ها، دمار از روزگار یک مهاجم رومی در آورده اند!
ذبیح اله منصوری

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...