مهر دل

بنای شیشه ای و مدرن «دوپلین» کار مشترکی از ابر ثروتمند و برج ساز معروف «انتظاری» و شرکت های «SBT» و «برج نیلی» می باشد. بنایی در 52 طبقه و در مرکز تجاری شمال تهران که مورد توجه مجلات و روزنامه ها بوده و در طی 3سال ساخت بر روی صفحه اول اکثر نشریات قرار گرفته است. در طی 12 روز گذشته، کارگران بسیاری با استفاده از تجهیزات نظافتی، تمام ساختمان را تمیز کردند. ورودی بنا با گلدان های عظیم سفالین لعابدار و فضای سبز آن با گل کاری و تندیس های سرامیکی و برنزی جلوه زیبایی به خود گرفته است. ساعت 10 صبح اتومبیل های شرکای این پروژه بزرگ وارد پارکینگ شد. آقای انتظاری به همراه همسر جوان و زیبایش «یلدا» نخستین افراد بودند. برج ساز بزرگ، کت و شلوار سرمه ای بر تن داشت و هیکل تنومند و موهای یک دست سپید او هیچ تناسبی با همسر جوان، باریک اندام و بلند قد اش  نداشت.

برادران مجنونی، مالکان شرکت SBT، سه برادر، بدلباس و شلخته، در یک تیپ و قامت، نفرات بعدی بودند. وجه تمایز آنها فقط در موی سر آنان بود. دو اتومبیل بعدی حامل پنج نفر از اعضای هیئت مدیره شرکت برج نیلی بود. مهندسین این شرکت در سال های اخیر بیشترین شهرت را در ارائه طرح های جدید کسب کرده و برج دوپلین آخرین و بهترین طرح اجرایی آنان محسوب می شد. انتظاری با 50 درصد، SBT با 30 درصد و برج نیلی با 20 درصد سرمایه گذاران پروژه بودند.

خدمه پذیرایی کننده، از میان پرسنل شرکت انتظاری و به سلیقه خانم یلدا انتخاب شده بودند. یلدا در سه روز گذشته لباس های فرم کارکنان، محل استقرار، مبلمان و دکور سالن ویژه را با همراهی خانم «لیلا فرهی» دوست و همکارش، مشخص کرده بود. خانم و آقای انتظاری چند دقیقه ای در لابی و در کنار طرح عظیم و طلایی رنگ «جام مارلیک» به تماشا ایستادند و این امر باعث رسیدن سایرین گردید. خانم لیلا فرهی به همراه وکیل میانسال و خوش پوش خانواده انتظاری «آقای امیر آذرباد» به استقبال آنها آمدند.

لیلا در لباسی بلند به رنگ طلائی که در کناره ها دارای دو خط کرم بود بسیار زیبا جلوه می کرد. هر دو هماهنگ و بسیار رسمی در مقابل بزرگترین سرمایه داران ایرانی ظاهر شده و به آنان خوش آمد گفتند. لیلا و امیر در مقابل خانم انتظاری ایستادند. یلدا لباس شیک و گران قیمت به رنگ یاسی و ارغوانی بر تن داشت و تعظیم آنان را با لبخند و «خسته نباشید» یلدا پاسخ گفت. انتظاری رو به امیر گفت:

-         آذرباد، موفق شدی خریدار را شناسایی کنی؟

با این سوال، جمع سهامداران فشرده تر شده و همه منتظر شنیدن پاسخ بودند. امیر دسته ی کیف چرمی اش را محکمتر فشرد و گفت:

-         خریدار توسط دفتر حقوقی «آریان» و آژانس «مینیاتور» اقدام نموده است.

دفتر حقوقی «آریان» از خوش نام ترین وکلا و  مبرزترین آنهاست. برادران آریان سابقه طولانی در وکالت های تجاری و اقتصادی داخلی و خارجی دارند و تیم های متعددی از کارکنان خبره در رابطه با تجارت و خرید و فروش در این دفتر فعالیت می کنند.

«جمال» کوچکترین برادران مجنونی با لحنی حیرت زده پرسید:

-         خریدار شرکت آریانه؟!

جنبشی در جمع پدیدآمد. امیر ادامه داد:

-         دفتر آریان در هیچ معامله تجاری و حتی بورس راساً وارد نمی شود بلکه به عنوان وکیل عمل می نماید. این بار هم به عنوان وکیل اقدام کرده است. آقای اسلامی از آژانس مینیاتور هم اطلاعی از خریدار اصلی ندارد!

مهندس «ایرج شاهرخی» از شرکای برج نیلی سخنان او را قطع کرد:

-          فکر نمی کنید ...

جلوتر آمد

-         فکر نمی کنید خریدار ازشیوخ کویتی یا اماراتی باشد؟! خب ...

امیر آماده پاسخ گویی بود که، انتظاری گفت:

-       شاید، بله شاید! پشت پرده،شاید خریدار امروز ما از ثروتمندان نباشد شاید، ... شاید از گروه های روسی یا اروپایی باشد!

زمزمه ای در بین جمع شنیده شد

-        شاید رومن آبرامویچ باشد

-        به نظرم آن شاهزاده سعودی بن سلطان است!

-       نه نه ... اصلا صاحب فروشگاه های زنجیره ای است مطمئنم همان زنجیره ای معروف انگلیسی یـه آخه تو گزارش های تایمز هم در مورد برج ما نوشته بودند ...

ادامه دارد ...

 

نظرات   

 
+1 # پاسخ: مهر دلGuest در تاریخ: یکشنبه 14 مهر 1392 ، ساعت 07:07 ق ظ
سلام ، نثر روانی دارید فقط کاش تعداد صفحاتی که می گذاشتید بیشتر بود ، پیش بردن چند داستان با این حجم های کم گیج کننده است
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

نکتـه ی خـوانـدنـی

لبخند، عالیترین دارو برای کمبود اعتماد به نفس است! لبخند بزنید!!
جادوی فکر بزرگ/ شوارتز

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...