ملکـه - قسمت 4

هر دو کارمند اطلاعات به صورت ایستاده، با ادب و چهره ی خندان با او گفتگو می کنند.

-         سرکار خانم زندی! در حال حاضر فقط خانم «الهی» در دفتر حضور دارند، چند لحظه در «تکِ مهمان» تشریف داشته باشید به ایشان اطلاع خواهیم داد! (به همکارش نگاه کرد و او افروز را به سمت چپ هدایت کرد) بفرمایید خانم عزیز، لطفا بفرمایید.

تکِ مهمان در ضلع شرقی ایجاد شده بود، با فضایی دایره مانند که محیط آن را دیواره ای مشبک با پوشش پیچک های رونده تشکیل می داد و داخل این فضا به چهار قسمت مساوی تقسیم می شد. در مرکز آن بوفه ای کوچک قرار داشت. با نشستن افروز، پیشخدمتی میان سال مراجعه و او سفارش چای می دهد.

افروز به هنگام صرف چای مشغول تماشای محیط جالب و غیرعادی این دفتر گردید. بر روی دیوار مقابل علامت تجاری شرکت «ساوی» به صورت برجسته خودنمایی می کند و بر روی سایر دیوارها، تابلوهای بزرگ نقاشی با مناظر آشنای ایرانی دیده می شد. سبک چیدمان دلپسند او بود.

دو مرد میانسال به تک مهمان وارد شده و میز کناری را را اشغال کردند. آنها به آهستگی مشغول صحبت می کردند. افروز هنوز ارزیابی مراجعین را به پایان نرسانده بود که صدای ظریف کارمند اطلاعات او را به خود آورد:

-         خانم زندی، بفرمایید، خانم الهی منتظر شما هستند. (در حین خروج از تک، دختر کارمند ادامه داد) لطفا فقط 5 دقیقه!

درب دفتر مدیریت گشوده و افروز داخل شد. مرد جوانی که پشت به او داشت در حال گفتگو با زن جوانی دیده می شد.

-         خانم منشی، علت احضار سریع من چی هست؟

-         اطلاعی ندارم اما ... گویا از بازار خبری داشتند ..!

افروز سلام کرد، منشی و مرد جوان به سمت او برگشتند. صدای همزمان «آخ» و «وای» از زبان مرد و افروز شنیده شد.

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

عقب نشینی آنتوان از ایران در سال 36 قبل از میلاد، ما را به یاد عقب نشینی ناپلئون از روسیه در زمستان 1812 می اندازد و ما می فهمیم که ایرانیان هجده قرن زودتر از روس ها، دمار از روزگار یک مهاجم رومی در آورده اند!
ذبیح اله منصوری

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...