ملکـه - قسمت 62

مرد ناشناس، لباسی را که در دست داشت بر روی آویز زمینی رها کرد. جلو آمد و با حالتی خوشایند تعظیم کرد:

-         شهاب پورنگ، هستم!

صدیقه خانم با دستپاچگی در کنار او قرار گرفت:

-         ایشون مدیر شرکت صادراتی لباس هستند، خوشبختانه مدل های جدید ما رو که دوخت شماست، پسندیدن و.. !

آقای ارسطو تعارف کرد و مرد روبروی افروز نشست. حرف زدن خانم ارسطو همچنان ادامه داشت:

-          ...آقا شهاب می خوان با ما قرارداد ببندند!...

موهای جو گندمی و خوش حالت مرد، سن او را بالای چهل سال نشان می داد و ردی از خودشیفتگی در چشمان آبی رنگش دیده می شد. کت و شلوار خوش دوختی بر تن داشت و با رفتاری اشراف منشانه، مانند مجسمه ای پر غرور، به پشتی مبل تکیه زده بود.         

شهاب، صبر کرد تا صدیقه خانم از حرف زدن خسته شد و آن گاه با صدایی زنگدار و خوش آهنگ شروع به صحبت کرد:

-        خانم افروز!... تبریک میگم، کاراتون فوق العاده س! ...چند روز پیش که بر حسب عادت همیشگی ام (لبخند می زند) ویترین فروشگاه ها را نگاه می کردم، به اینجا رسیدم و چشمم به لباس مجلسی شما افتاد. همونی که اسمش رو گذاشتین، «ریحانا»!... انتخاب اسمش هم هوشمندانه س!! ... دیروز در مورد عرضه ی لباس در نمایشگاه های خارج از کشور، با سرکار خانم ارسطو صحبت کردیم و ایشون قرار امروز رو گذاشتن...ببینید! کار اصلی ما برگزاری نمایشگاه س. شما مدل های جدید خودتون رو آماده می کنید و ما در قدم اول، اونا در بهترین زمان و در بهترین کشور، به نمایش می ذاریم (نادیا، چای تعارف می کند) متشکرم عزیزم!... بله، آماده کردن لباس با شما و عرضه و بازاریابی و فروش با ماست!...

صدای «زززینگ» آویز پشت درب، بابک را از جمع خارج کرد و او شتابان به استقبال مشتری تازه وارد رفت. افروز، از جایی که نشسته بود، به پائین نگاه کرد و مهدی اکمالی را دید. حواسش پرت شد:

-            اگه منو ببینه، سراغ لباسا رو میگیره!

خود را جمع و جور کرد و پشت به نرده ها، یکوری نشست. شهاب که او را زیر نظر داشت، در حین گفتگو با آقای ارسطو، یکباره گفت:

-         خانم افروز، نظرتون در مورد این کار چیه؟

-         کدوم کار؟...آه، خب، هر چی رو که شما و آقای ارسطو صلاح بدونید، انجام میدیم.

-    پس یکبار دیگر تکرار می کنم... شما باید حداقل پنج طرح جدید رو ارائه بدین و از هر طرح دو دست لباس تهیه کنید. ...دقت!... کلیه هزینه ها به عهده ی شماست و وظیفه ی ما، پیدا کردن مشتریست! البته برای نمایشگاه جدید.. دقت!... دو سه هفته هم، بیشتر وقت ندارین... قبوله؟

افروز به خانم و آقای ارسطو نگاه کرد وبا تردید، به علامت موافقت، سر تکان داد. خداحافظی و رفتن شهاب، خیلی سریع انجام شد و بلافاصله، جلسه ی خانوادگی شکل گرفت. نادیا که به نظر میرسید عاشق مردان میانسال می باشد، اولین موافق قرارداد بود و پس از وی، صدیقه خانم هم رای مثبت اش را اعلام کرد. بابک را صدا زدند و او در حین بالا آمدن، دست اش را بالا برد. دیدن پسر جوان، افروز را مطمئن کرد که مهدی فروشگاه را ترک کرده است. و از آن پس، با خاطری آسوده در صحبت ها شرکت کرد. چک و چانه زدن با آقای ارسطو، طبق معمول، سخت و طولانی بود ولی در آخر، بر سر هزینه ها به توافق پنجاه، پنجاه رسیدند.     

از بابک خداحافظی کرد و از فروشگاه خارج شد. لحظه ای زیر سایبان جلوی درب، در کنار گلدان بتونی ایستاد. پایش را روی لبه ی گلدان گذاشت و بند کتانی اش را بست. کوله ی سنگین را با تابی بلند، به دوش انداخت و در حالی که از نگاه کردن به انتهای کوچه خودداری می کرد، بند آن را محکم کرد:«حالا دیگه اینجا برام شده، کوچه ی خاطرات!» به راه افتاد. به طرف ایستگاه اتوبوس می رفت که ناگهان مهدی را در مقابلش دید. اخم هایش را در هم کرد و جلو رفت.

-         سلام، منتظر من بودین؟

-         بله، نه، نه! ...یعنی ...خب می دونین...(دستپاچه بود) بله، می، می خواستم با شما حرف بزنم..

-         بفرمائید، امرتون؟

-         می خواستم...(پا به پا شد) می خواستم ببینم لباسا حاضره؟

-         تو تلفن که بهتون گفتم، فردا حاضره و خودمم میارم خدمتتون! چشم!

-         میشه... افروز خانم، میشه تو راه حرف بزنیم؟

بالا رفتن ابروهای دختر، او را به دست و پا انداخت:

-          راستش، می خواستم بیشتر باهاتون آشنا بشم!

ادامه دارد ...

 

نکتـه ی خـوانـدنـی

عقب نشینی آنتوان از ایران در سال 36 قبل از میلاد، ما را به یاد عقب نشینی ناپلئون از روسیه در زمستان 1812 می اندازد و ما می فهمیم که ایرانیان هجده قرن زودتر از روس ها، دمار از روزگار یک مهاجم رومی در آورده اند!
ذبیح اله منصوری

پراکندگی بازدید کنندگان

آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، هلند، امارات، عربستان، برزیل، آمریکا، روسیه، ژاپن، پاکستان، اندونزی، مالزی، افغانستان، سوئد، ایرلند، ترکیه، کانادا، مصر، ویتنام، استرالیا، اتریش، لهستان، فنلاند، سوئیس، اوکراین، لوکزامبورگ، بحرین، هند، بلژیک، چین، کره جنوبی، یونان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، کلمبیا، سنگال، تاجیکستان و ...